Viešoji įstaiga Švietimo pagalbos projektai šiais metais įgyvendino naują Kultūros Tarybos finansuotą iniciatyvą, kurios tikslas supažindinti skaitymo ir komunikacijos iššūkių turinčius vaikus su lietuvių autorių grožinės literatūros kūriniais. Gruodį išleista pirmoji šios serijos knyga, rašytojos Rasos Aškinytės pasaka vaikams „Tikra istorija apie Piratą“, kurios pagrindinis herojus Piratas nusprendžia nebeplaukioti jūromis, neplėšti laivų, o keltis į krantą ir padaryti ką nors gera. Kaip sekėsi Piratui ir jo naujam draugui Žvirbliui, vaikai sužinos perskaitę šią istoriją.
Knyga išskirtinė tuo, jog turi priedą- darbo sąsiuvinį su komunikaciniais paveikslėliais, tinkamais kalbos, komunikacijos, teksto suvokimo sunkumų turintiems vaikams bei vaikams su raidos sutrikimais. Iniciatyvos autoriai šiuo projektu siekia padėti raidos sunkumų turintiems vaikams geriau suvokti meninį tekstą, ugdytis vertybines nuostatas, padėti skaityti ir būti kartu su bendraamžiais. Pasak knygos autorės Rasos Aškinytės, „džiaugiuosi ypač tuo, kad ši knyga yra būtent tokia – su specialiais įrankiais, todėl prieinama ir suprantama visiems vaikams, kad ir kokių skaitymo, teksto suvokimo ar komunikavimo sunkumų jie turėtų“.
Knyga taip pat iliustruota talentingos dailininkės Onos Kvašytės įtraukiančiomis, dėmesingumą skatinančiomis iliustracijomis, kurios papildo tekstą, skatina vaikus domėtis detalėmis, geriau suprasti turinį.
Knyga „Tikra istorija apie Piratą“ aktuali ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, taip pat logopedams, specialiesiems pedagogams, kitiems švietimo pagalbos specialistams bei visiems, kam įdomūs Pirato nuotykiai.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Knygą galima įsigyti čia.